skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Собраниската Комисија утре ќе ја започне дебатата по уставните амандмани
Со дополнителни докази на одбраната продолжува судењето за „27 април“
Трајковски по посетата на Груевски во Будимпешта, без коментар пред денешното рочиште за насилството во Центар
Во Врховен расправа по жалбата на Митриновски околу неговото разрешување
Мицоткаис до Ципрас: Не ја спасивте Македонија, туку отстапивте македонска националност и јазик
Гутереш: Преспанскиот договор е пример за мирно решавање спорови
1ТВ достапна на Тотал ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK

Давид Дејвис нов тренер на Веспрем и Дејан Манасков

Давид Дејвис нов тренер на Веспрем и Дејан Манасков
  • 09.10.2018

Официјално од денеска, поранешниот тренер на Вардар, Давид Дејвис Камара ќе го предводи унгарскиот гигант Веспрем, за кој настапува македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков.

Шпанскиот стратег утрово ја договори соработката со унгарскиот вицепрвак и стави потпис на едногодишен договор со можност за дополнителна една сезона. Дејвис доаѓа во Веспрем како наследник на Љубомир Врањеш, кој доби отказ веднаш по поразот од Вардар во третото коло во Лигата на шампионите.

Пред да потпише со Веспрем, Дејвис неколку сезони беше дел од стучниот штаб на Раул Гонзалес во машкиот тим на Вардар, а кус период мина и на клупата на женскиот тим на Вардар. Потоа беше дел од рускиот стручен штаб во репрезентацијата, а од годинава и селектор на Египет.

Дејвис покрај со Манасков, ќе работи и со Арпад Штербик, а добро ги знае и двајцата затоа што соработуваше со нив и во Вардар.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top