skip to Main Content

Горан Пандев со специјализирани копачки за јубилејната стотка (ФОТО)

Горан Пандев со специјализирани копачки за јубилејната стотка (ФОТО)
  • 20.03.2019

Капитенот на нашата сениорска фудбалска репрезентација, Горан Пандев со специјално дизајнирани копачки ќе настапи на утрешниот натпревар против Летонија во воведното коло од квалификациите за пласман на ЕП 2020.

Пандев утре се учекува да биде во првиот тим на Ангеловски со што и официјално по стоти пат ќе го облече репрезентативниот дрес.

Back To Top