skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Обвинителството го стави под лупа бегството на Груевски
1ТВ ја презеде медиумската лидерска позиција
Европските Зелени го обвинуваат Орбан дека се обидува да предизвика конфликт
Заев: Груевски е кукавица, категорично ги отфрлам сите шпекулации за каков било политички договор со него
Груевски илегално влегол во Албанија, а со пасош излегол на границата со Црна Гора
Иванов одбива каква било инволвираност во врска со донесената судска одлука за Јанакиески
Заев-Борисов: Нашите две земји се пример за новата реалност на Балканот
1ТВ достапна на Тотал ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK

Голманот Илиев и напаѓачот Велковски повикани за последните два натпревари во Лигата на нации

Голманот Илиев и напаѓачот Велковски повикани за последните два натпревари во Лигата на нации
  • 08.11.2018

Ноември е месец за комлетирање на натпреварите од групната фаза во Лигата на нации, а во пресрет на последните две средби против Лихтенштајн и Гибралтар, селекторот Игор Ангеловски го објави списокот на повикани репрезентативци.

Меѓу нив ги нема повредените Стефан Ристовски и голманот Давид Митов-Нилсон. Се враќа голманот на лондонски Арсенал, Дени Илиев заедно со Иван Тричковски, кој поради повреда ги пропушти претходните два натпревари. Новајлија во тимот е офанзивецот на Сараево, Крсте Велковски, а Езгјан Алиоски и Елиф Елмас, поради жолти картони немаат право за настап против Лихтенштајн на гостински терен на 16 ноември, но на нив ќе се смета за дуелот во Скопје против Гибралтар на 19-ти ноември.

На останатите позиции нема промени, повикани се сите кои го понесоа најголемиот товар на претходните 4 натпреври. Македонија со три победи и еден пораз ја зезема лидерската позиција со 9 бода, пред Ерменија и Гибралтар со по 6 и Лихтенштајн на дното со 3 бода.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top