skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Денеска во 18 часот седница на ЦО на СДСМ за кадровските промени
Последен ден од изборите во ЕУ, првичните резултати пред полноќ
Од среда започнува пријавувањето за социјална помош во центрите
Торонто влезе во големото НБА финале
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

(ВИДЕО) Челси против Франкфурт, Валенсија на мегдан со Арсенал во полуфиналето од ЛЕ

(ВИДЕО) Челси против Франкфурт, Валенсија на мегдан со Арсенал во полуфиналето од ЛЕ
  • 18.04.2019

Познати се полуфиналните двојки во второто по ранг фудбалско натпреварување во Европа под знакот на УЕФА.

Лондонски Челси ќе игра против Ајнтрахт Франкфурт додека Арсенал го очекува дуел со Валенсија. Ова е епилогот од по денешните реванши во четвртфиналето во Лига Европа.

Челси ја победи Славија Прага со 4:3 и со вкупни 5:3 се пласираше во полуфиналето. Таму ќе игра со Ајнтрахт Франкфурт кој со победата од 2:0 вечерва против Бенфика со вкупни 4:4 но поради двата гола во гости избори полуфинале.

Во второто полуфинале од Лига Европа ќе играат Валенсија и Арсенал. Шпанскиот прволигаш денеска славаше со 2:0 и со вкупни 5:1 го елиминираше Вилјареал. Арсенал пак со двојна победа против Наполи, денеска од 1:0 и во Лондон од 2:0 избори место меѓу полуфиналистите.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top