skip to Main Content

(ВИДЕО) Хјустон го декласираше Денвер во дербито на вечерта

(ВИДЕО) Хјустон го декласираше Денвер во дербито на вечерта
  • 29.03.2019

Предводени од Џејмс Хареден кошаркарите на Хјустон славеа убедливо со 112:85 против Денвер во дербито на вечерта во НБА лигата.

Харедн средбата ја заврши со 38 поени, одлична партија одигра и Капела со 17 поени и 15 скокови. За поразените се издвои Мареј со 20 поени.

Резултати:

Детроит – Орландо 115: 98
Филаделфија – Бруклин 123: 110
Мајами – Далас 105: 99
Њујорк – Торонто 92: 117
Милвоки – Лос Анџелес Клиперс 128: 118
Њу Орлеанс – Сакраменто 121: 118
Сан Антонио – Кливленд 116: 110

Back To Top