skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Алтернатива е новото име на партијата на Африм Гаши – Беса останува на Касами
Могерини: ЕУ ќе го поздрави историскиот успех на Скопје и Атина
Бугарија в среда ќе го ратификува Протоколот за НАТО
Северна Македонија денеска на агендата на министрите за надворешни на ЕУ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

(Видео) Фанови на Саутемптон се потсмеваа на смртта на Сала

(Видео) Фанови на Саутемптон се потсмеваа на смртта на Сала
  • 10.02.2019

Трагичната смрт на аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала го трогна целиот фудбалски свет, но имаше и луѓе кои се потсмеваа на она што му се случи на 28-годишниот стрелец. За време на натпреварот помеѓу Саутемптон и Кардиф Сити вчера двајца приврзаници на „светците“ имитираа гестови на авион кој се урна. Видеото брзо се прошири низ Интернет просторот, а полицијата не задоцни и ги приведе двајцата мажи.

– Таквото однесување нема место на нашиот стадион и нема да се толерира, пишува во официјалната изјава на Саутемптон.

Клубот потврди дека фановите за кои станува збор биле идентификувани и уапсени. Тие, најверојатно, ќе бидат лишени од можноста да влегуваат на „Сент Мери“.

Пред натпреварот, фудбалерите на двата тима му оддадоа почит на Сала со едноминутен молк, а Кардиф забележа драматична победа од 2:1 со гол на резервата Кенет Зохоре.

– Сакавме да победиме за Емилијано и јас сум горд што момците тоа го направија, рече менаџерот на тимот Нил Варнок по успехот.

Како што е познато, авионот со Аргентинецот, кој премина од Нант во Кардиф, исчезна во реонот на Ламанш, а пред неколку дена остатоците од авионот беа пронајдени и телото на Сала беше идентификувано.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top