skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Католиците го слават Велигден
Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија
Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници
За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253
МВР подготвено да обезбеди достојна и безбедна изборна атмосфера
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

(ВИДЕО) Сејдини: Отворени сме за соработка за доброто на фудбалот кај нас

(ВИДЕО) Сејдини: Отворени сме за соработка за доброто на фудбалот кај нас
  • 13.04.2019

Во најновото издание на Спорт 1 на 1ТВ, новиот претседател на ФФМ, Мухамед Сејдини потврди дека е отворен за соработка со цел, подобрување на фудбалот кај нас.

„Засега нема барање од Агенцијата за млади и спорт за координативен состанок“, вели Сејдини.

За проблемите со кои се соочува најбогатата спортска федеција во земјава, за плановите и соработката со ФИФА и УЕФА. За најавената промена на името на федерацијата погледнете во продолжение.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top