skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Груевски останува во Будимпешта
Шекеринска во Брисел: Билатерални средби со министри за одбрана на НАТО земји
Ексклузивно интервју со Бојан Јовановски – петок 21:00 во Отворено Студио 1
Презентација на втор мониторинг извештај за работата на Државното правобранителство- „Заедно во борба против корупција“
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

(ВИДЕО) Сејдини: Отворени сме за соработка за доброто на фудбалот кај нас

(ВИДЕО) Сејдини: Отворени сме за соработка за доброто на фудбалот кај нас
  • 13.04.2019

Во најновото издание на Спорт 1 на 1ТВ, новиот претседател на ФФМ, Мухамед Сејдини потврди дека е отворен за соработка со цел, подобрување на фудбалот кај нас.

„Засега нема барање од Агенцијата за млади и спорт за координативен состанок“, вели Сејдини.

За проблемите со кои се соочува најбогатата спортска федеција во земјава, за плановите и соработката со ФИФА и УЕФА. За најавената промена на името на федерацијата погледнете во продолжение.

Back To Top