skip to Main Content

ВИДЕО: Пандев останува миленик во Неапол иако драстично го одалечи Наполи од титула во Серија А

ВИДЕО: Пандев останува миленик во Неапол иако драстично го одалечи Наполи од титула во Серија А
  • 08.04.2019

Македонската фудбалска икона, Горан Пандев повторно го привлече вниманието во спортската јавност во Италија.

Нашиот капитен запиша асистенција вредна реми за Џенова во Неапол против неговиот поранешен клуб. Навачите на Наполи не ги заборавија трите сезони на Пандев во светло сината боја, па неговото излегување од теренот во 62-та минута го поздравија со грмогласен аплауз.

Џенова останува на 14-тото место, додека Наполи по ова реми заостанува со 20 бода зад лидерот Јувентус на седум кола до крајот. „Старата дама“ веќе во следното коло и со бод може да ја завери осмата титула по ред во Серија А.

Back To Top