skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Катица Јанева ќе одлучува дали ќе ги изземе Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од „Титаник 3“
Петнаесет-годишно момче се удави во Пчиња
Пожарот кај Пинтија ставен под контрола
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

ВИДЕО: Пандев останува миленик во Неапол иако драстично го одалечи Наполи од титула во Серија А

ВИДЕО: Пандев останува миленик во Неапол иако драстично го одалечи Наполи од титула во Серија А
  • 08.04.2019

Македонската фудбалска икона, Горан Пандев повторно го привлече вниманието во спортската јавност во Италија.

Нашиот капитен запиша асистенција вредна реми за Џенова во Неапол против неговиот поранешен клуб. Навачите на Наполи не ги заборавија трите сезони на Пандев во светло сината боја, па неговото излегување од теренот во 62-та минута го поздравија со грмогласен аплауз.

Џенова останува на 14-тото место, додека Наполи по ова реми заостанува со 20 бода зад лидерот Јувентус на седум кола до крајот. „Старата дама“ веќе во следното коло и со бод може да ја завери осмата титула по ред во Серија А.

Back To Top