skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Алтернатива е новото име на партијата на Африм Гаши – Беса останува на Касами
Могерини: ЕУ ќе го поздрави историскиот успех на Скопје и Атина
Бугарија в среда ќе го ратификува Протоколот за НАТО
Северна Македонија денеска на агендата на министрите за надворешни на ЕУ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

ВИДЕО: Елмас и Фенербахче ја добија битката со Зенит во Истанбул

ВИДЕО: Елмас и Фенербахче ја добија битката со Зенит во Истанбул
  • 12.02.2019

Турскиот гигант Фенербахче пред своја публика славеше со 1-0 против Зенит Петербург во првиот дуел на шестнаестфиналната фаза од Лигата на европа.

Стрелец на единствениот погодок беше Ислам Слимани уште во 21-тата минута, а Зенит има за што да жали бидејќи во финишот на првиот дел Роберт Мак промаши пенал.

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас одигра одличен натпревар цели 77 минути. Во  два наврати пропушти голема шанса да се запише во листата на стрелците. Во првиот обид голманот Лунеф прекрасно одбрани, додека вториот пат со волеј-удар биеше покрај противничкиот гол.

Реванш средбата во Русија се игра на 21 февруари.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top