skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Тренд на дезинформации со цел наведување на публиката кон погрешни заклучоци
Грчкиот остров Парос во обид да биде првиот остров без пластика
Кои пет градови се преполни со туристи?
Пронајдена порака во шише стара 50 години
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Вајлдер и Фјури ќе распределат 24 милиони долари по вечерашната борба

Вајлдер и Фјури ќе распределат 24 милиони долари по вечерашната борба
  • 01.12.2018

Само еден меѓу Дионтеј Вајлдер и Тајсон Фјури ќе си замине денеска од „Стејплс Центар“ како шампион на верзијата ВБЦ, но нема спор дека и двајцата ќе го напуштат рингот со доста поголема сметка во банката.

Средбата ќе утврди кој ќе биде шампионот на Светскиот боксерски сојуз, како и кој ќе се соочи со Ентони Џошуа во обид да се обединат титулите во тешка категорија. Пред тоа, сепак, ние ќе погледнеме еден дуел, кој фановите на боксот со нетрпение го очекуваат долго време.

Веќе е јасно и колку пари ќе освојат двајцата. Без оглед на тоа како ќе заврши мечот, Американецот ќе додаде 14 милиони долари на неговата банкарска сметка. Интересно, тој досега има заработено околу 16 милиони од неговите борби. За „кралот на циганите“ пак се обезбедени 10 милиони долари.

Back To Top