skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Саливан: САД силно го поддржуваат Преспанскиот договор
Димитров и Саливан: Реафирмирање на американската поддршка на интеграцијата на Македонија кон ЕУ и НАТО
„Титаник 2“ продолжува на 26. декември кога ќе се слушаат телефонски разговори
Поднесени седум амандмани на уставните измени – од независната пратеничка група, Алијансата на Албанците, Беса и Мухамед Зекири
Тело за помирување: Амнестија ќе нема за организаторите, тепачите и вооружените лица на 27 април
1ТВ достапна на Тотал ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK

Вајлдер и Фјури ќе распределат 24 милиони долари по вечерашната борба

Вајлдер и Фјури ќе распределат 24 милиони долари по вечерашната борба
  • 01.12.2018

Само еден меѓу Дионтеј Вајлдер и Тајсон Фјури ќе си замине денеска од „Стејплс Центар“ како шампион на верзијата ВБЦ, но нема спор дека и двајцата ќе го напуштат рингот со доста поголема сметка во банката.

Средбата ќе утврди кој ќе биде шампионот на Светскиот боксерски сојуз, како и кој ќе се соочи со Ентони Џошуа во обид да се обединат титулите во тешка категорија. Пред тоа, сепак, ние ќе погледнеме еден дуел, кој фановите на боксот со нетрпение го очекуваат долго време.

Веќе е јасно и колку пари ќе освојат двајцата. Без оглед на тоа како ќе заврши мечот, Американецот ќе додаде 14 милиони долари на неговата банкарска сметка. Интересно, тој досега има заработено околу 16 милиони од неговите борби. За „кралот на циганите“ пак се обезбедени 10 милиони долари.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top