skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
(Видео) Со дрон во Скопје откриен потпалувач на оган
Веќе е извесно дека завршница за предметите на СЈО ќе има
Вистиномер.мк: Химната не е отстранета од образовните програми за основците
Анѓушев: Едно семејство не може да живее со 200 евра плата, минималната плата мора да расте

Вардар во Словенија со пет пријателски средби

Вардар во Словенија со пет пријателски средби
  • 14.07.2019

Екипата на Вардар ја продолжува традицијата која ја практикува последните неколку години па летните подготовки и годинава ќе ги одработи во Словенија. Познат е распоредот на пријателските средби кои екипата ќе ги одигра таму, а се стартува со домашниот тим на Дравиња.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ:

18.07 – Вардар – Дравиња (Словенија)

23.07 – Вардар – Горица (Хрватска)

27.07 – Вардар – Ал Аин (Обединетите Арапски Емирати)

30.07 – Вардар – Рогашка (Словенија)

31.07 – Вардар – Касимпаша (Турција)

Back To Top