skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига

Валверде потврди: Меси го пропушта почетокот на сезоната во Ла Лига
  • 15.08.2019

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да игра против Атлетик Билбао утре во натпревар помеѓу двете екипи од првото коло од сезоната во шпанската Ла Лига. Ова го објави тренерот на Каталонците, Ернесто Валверде.

Според стручњакот, Меси сè уште не се опоравил целосно од повредата на мускулот која ја добил пред неколку недели и нема поента да го доведе во опасност неговото здравје.

– Никогаш не сакаме да го ризикуваме здравјето на играчот, уште повеќе тоа на Лео. Тој сè уште не тренира со остатокот од тимот. Ние сме задоволни од неговиот напредок, но индивидуалниот тренинг е сосема различен од учеството во натпревари, објасни Валверде .

Менторот на Барселона беше запрашан и за евентуално враќање во составот на Нејмар, но Валверде категорично одби да коментира за Бразилецот, велејќи само дека е среќен со составот што го има, но се може да се случи во следните две недели.

Back To Top