skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
1ТВ: ММА манипулира дека Основен суд – Скопје 2 и досудил оштета на 1ТВ
Могерини: Северна Македонија и Албанија во јуни треба да ги почнат преговорите со ЕУ
Репортери без граници: Северна Македонија останува на 95-то место според индексот за слобода на медиумите
Неформален состанок на генералните секретари за европски прашања на Грција и Северна Македонија
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Валверде: Не мислам на другите, треба да си ја завршиме нашата работа

Валверде: Не мислам на другите, треба да си ја завршиме нашата работа
  • 07.01.2019

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде повика да нема опуштање во редовите на тимот по победата со 2:1 над Гетафе во 18-тото коло на Ла Лига.

Барса е лидер на табелата во шпанското првенство со 40 поени, на 5 пред вториот Атлетико Мадрид, а Реал Мадрид е шести во моментот со 30 поени.

– Знаевме какви се другите резултати пред нашиот натпревар, но бевме под напон, затоа што моравме да ја искористиме можноста. Не мислам толку за другите тимови, туку за нашата работа што треба да ја завршиме. Мило ми е што не дозволивме да се случат проблеми, изјави Валверде по синоќешниот дуел.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top