skip to Main Content

Валверде: Меси се чини малку исплашен

Валверде: Меси се чини малку исплашен
  • 14.09.2019

Сите во Барселона со нетрпение го чекаат враќањето на Лионел Меси, кој лекува повреда на мускулот од 5 август. Сепак, никој не се осмелува да ја преземе прогнозата за тоа кога ќе го видиме на теренот.

Сепак, се очекува тој да продолжи со тренинзите во секој момент.

„Во принцип, на почетокот изгледаше како нешто незначително“, рече тренерот Ернесто Валверде. „Јас не сум доктор, но самиот Лео се чинеше малку исплашен и тоа нè натера да погледнеме одблизу. Тој ќе се врати.Не знам дали ќе биде во вторник или подоцна. Дури ми е тешко да го видам како игра во вторник“.

Утре Каталонците ќе бидат домаќини на Валенсија, додека во вторник ќе гостуваат на Борусија во Дортмунд во ЛШ. Тренерот повика да не му се поставуваат прашања за Нејмар, чие враќање назад во клубот не успеа.

„Разговаравме за Нејмар претходно, за време и по отворањето на пазарот. Тоа е. Тој е одличен фудбалер, но премногу да се зборува за него, не е добро за тимот“, категоричен беше Валверде.

Back To Top