skip to Main Content

Бејл ја игра последната сезона во Реал Мадрид

Бејл ја игра последната сезона во Реал Мадрид
  • 04.04.2018

Герет Бејл нема да продолжи да настапува за Реал Мадрид.

Според информациите, последниот натпревар меѓу кралскиот клуб и Јувентус од четвртфиналето на Лигата на шампионите (3:0) јасно покажал како ќе се развиваат односите меѓу двете страни по крајот на сезоната.

Напаѓачот и шпанскиот гигант сигурно ќе се разделат, а одлуката на тренерот Зинедин Зидан да не му даде ни минута на Бејл против „бјанконерите“ е јасен знак во оваа насока.

Статистичарите во Шпанија пак, наведуваат дека за првпат откако е дел од мадридскиот тим, Бејл не одиграл ниту секунда во натпревар од Лигата на Шампионите.

Бејл се пресели на „Сантијаго Бернабеу“ во 2013 година од Тотенхем. „Белите“ за него платија 100 милиони евра.

Back To Top