skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Бенфика потврди: Жоао Феликс во Атлетико Мадрид станува еден од најплатените фудбалери на светот

Бенфика потврди: Жоао Феликс во Атлетико Мадрид станува еден од најплатените фудбалери на светот
  • 27.06.2019

Бенфика ја потврди понудата од Атлетико Мадрид за Жоао Феликс, која изнесува неверојатни 126 милиони евра.

Дека Феликс е еден од најталентирните Португалци не е спорно, но доколку овој трансфер се реализира, 19-годишниот напаѓач ќе стане петтиот најскап играч во историјата на фудбалот, по Нејмар , Мбапе, Кутињо и Дембеле.

Феликс минатата сезона постигна 20 погодоци за Бенфика.

Back To Top