skip to Main Content

Бенфика потврди: Жоао Феликс во Атлетико Мадрид станува еден од најплатените фудбалери на светот

Бенфика потврди: Жоао Феликс во Атлетико Мадрид станува еден од најплатените фудбалери на светот
  • 27.06.2019

Бенфика ја потврди понудата од Атлетико Мадрид за Жоао Феликс, која изнесува неверојатни 126 милиони евра.

Дека Феликс е еден од најталентирните Португалци не е спорно, но доколку овој трансфер се реализира, 19-годишниот напаѓач ќе стане петтиот најскап играч во историјата на фудбалот, по Нејмар , Мбапе, Кутињо и Дембеле.

Феликс минатата сезона постигна 20 погодоци за Бенфика.

Back To Top