skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
МВР: Одделенијата за управни работи ќе работат за викендите кога ќе се гласа за избор на претседател
Делегација на ПССЕ ќе го набљудува спроведувањето на претседателските избори
Бесплатна телефонска линија за пријавување повреда на избирачкото право
Почнува теренската вакцинација во основните и средните училишта
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Арсенал сака да го привлече Перишиќ

Арсенал сака да го привлече Перишиќ
  • 26.01.2019

Арсенал ќе се обиде да го привлече крилото на Интер, Иван Перишиќ, пишуваат медиумите во Англија. Според Би-Би-Си, лондонскиот тим се заинтересирале дали можат да го привлечат 29-годишниот Хрват за изнајмување со опција да го купат летото за 35 милиони фунти.

Перишиќ има договор со „неразурите“ до 2022 година.

Трансфер стратегијата на Арсенал оваа зима е да привлече играчи за изнајмување со опција да ги купи во текот на летото. На овој начин, „топџиите“, исто така, се обидуваат да го договорат Денис Саурез од Барселона.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top