skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Католиците го слават Велигден
Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија
Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници
За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253
МВР подготвено да обезбеди достојна и безбедна изборна атмосфера
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Антетокумпо со забивање на вечерта во убедливата победа на Милвоки

Антетокумпо со забивање на вечерта во убедливата победа на Милвоки
  • 15.04.2019

Милвоки со убедлив триумф од 121:86 го започна плеј-оф сочувањето со Детроит. Потегот на вечерта го има Јанис Антетокумпо.

Тој во победата на Милвоки постигна 24 поени, 17 скокови за 24 минути а неверојатното забивање ги потсети сите во салата на легендарниот Мајкл Џордан.

Џејмс Харден го предводеше Хјустон до убедлив триумф над Јута од 122:90. Најдобриот играч на Рокетс мечот го завшри со 39 поени и 10 асистенции.

Порталнт плејоф серијата против Оклахома ја започна со домашна победа од 104:99. Лилард беше најефикасниот на натпреварот со 30 поени.

На четвртиот натпревар одиграчн вчеравечер, Бостон ја совлада Индијана во неефикасен натпревар со 84:74.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top