skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Андонова и Рочи повторно во дресот на Македонија

Андонова и Рочи повторно во дресот на Македонија
  • 11.06.2019

Наташа Андонова и Гентијана Рочи повторно ќе го облечат дресот на македонската женска фудбалска репрезентација. Нашите две убедливо најдобри фудбалерки долго време не беа дел од националниот тим, а откако на чело на ФФМ застана Мухамед Сејдини, претседателот на Фубалската федерација лично се заложи двете повторно да заиграат за Македонија.

Па така, Наташа Андонова веќе е ставена на располагање на селекторот Кирил Изов кој ја собра нашата најдобра женска репрезентација за претстојните пријателски мечеви против Албанија на 13 односно 16 јуни.

 

 

Back To Top