skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

Андонова и Рочи повторно во дресот на Македонија

Андонова и Рочи повторно во дресот на Македонија
  • 11.06.2019

Наташа Андонова и Гентијана Рочи повторно ќе го облечат дресот на македонската женска фудбалска репрезентација. Нашите две убедливо најдобри фудбалерки долго време не беа дел од националниот тим, а откако на чело на ФФМ застана Мухамед Сејдини, претседателот на Фубалската федерација лично се заложи двете повторно да заиграат за Македонија.

Па така, Наташа Андонова веќе е ставена на располагање на селекторот Кирил Изов кој ја собра нашата најдобра женска репрезентација за претстојните пријателски мечеви против Албанија на 13 односно 16 јуни.

 

 

Back To Top