skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ЈО побара продолжување на притворот на Јанева за нови 30 дена
Калајџиев ќе биде предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за нов Јавен обвинител?
Алијанса за Албанците: Режимот ВМРО-ДУИ го монтираше, судовите на СДСМ-ДУИ пресудија, бараме меѓународна истрага за „Диво Насеље“
Македонија ги исполни сите услови – на ред е ЕУ

„Story Awards”: Сергеј Варошлија ја освои наградата за ТВ лице на годината

„Story Awards”: Сергеј Варошлија ја освои наградата за ТВ лице на годината
  • 25.03.2019

На второто издание на доделувањето на „Story Awards”, модниот критичар од емисијата „Студио Мода” на 1ТВ, Сергеј Варошлија за прв пат ја освои наградата за ТВ лице на годината. Присутните го поздравија со огромен аплауз и овации за неговото уште еднаш докажано влијание во општествените движења.

Заблагодарувајќи се на целиот тим на 1ТВ и на сопственикот Бојан Јовановски, тој воедно најави дека овој настан му е дополнителен мотив, бидејќи ќе има полна пареа работа за сите стајлинзи кои вечерва зачекорија на црвениот тепих.

Back To Top