skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

„Story Awards”: Сергеј Варошлија ја освои наградата за ТВ лице на годината

„Story Awards”: Сергеј Варошлија ја освои наградата за ТВ лице на годината
  • 25.03.2019

На второто издание на доделувањето на „Story Awards”, модниот критичар од емисијата „Студио Мода” на 1ТВ, Сергеј Варошлија за прв пат ја освои наградата за ТВ лице на годината. Присутните го поздравија со огромен аплауз и овации за неговото уште еднаш докажано влијание во општествените движења.

Заблагодарувајќи се на целиот тим на 1ТВ и на сопственикот Бојан Јовановски, тој воедно најави дека овој настан му е дополнителен мотив, бидејќи ќе има полна пареа работа за сите стајлинзи кои вечерва зачекорија на црвениот тепих.

Back To Top