skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

MС Стојан очаен: На мојот татко му е потребна крв! (ФОТО)

MС Стојан очаен: На мојот татко му е потребна крв! (ФОТО)
  • 07.11.2018

Марко Стојковиќ, познат како МС Стојан, на Инстаграм ги замоли сите луѓе да му помогнат на неговиот татко кој лежи во болница во Земун.

-Мојот татко има миелодиспластичен синдром МДС и е зависон од редовни трансфузии на крв. Итно му е потребна крв! Кој е во можност од 07 до 16 часот во КБЦ Земун, во оделението за трансфузија, ќе може да даде крв на име Стојковиќ Мирослав од хематологија. Однапред ви благодарам!- напиша Стојан.

Неговиот татко е тешко болен, но Стојан се до денес несакаше да зборува за ова.

 

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top