skip to Main Content

„Mи направија многу зло“: Еве каде била забранета Јелена Карлеуша!

„Mи направија многу зло“: Еве каде била забранета Јелена Карлеуша!
  • 11.12.2018

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша оваа година новогодишната вечер ќе ја помине работно во Белград, а за најлудата вечер ќе пее дури на две локации.

Kако што кажува таа нема да ѝ биде тешко, затоа што се постигнува, па ветува луда забава на сите кои ќе дојдат.

Меѓутоа, оваа година Карлеуша ќе има голема конкуренција затоа што пејат многу пејачи во Белград, а меѓу нив се и Јала Брат и Буба Корели со кои Јелена не е во добри односи. Поп пејачката не е злопамтило, па можеби ќе им прости за навредите упатени кон неа, но под услов да сфатат што направиле, да се покајат и да ѝ се извинат.

„Дебели, брадасти … Еден од нив, не знам точно кој, ќе мора да размисли за навредите што ги испрати на моја сметка. Сè што направи беше многу глупаво, но Боже мој, можеби бил под некои тешки опијати. Немам друго објаснување. Кога ќе се покајат и ќе ми се извинат, можам да размислам да им простам“, вели Карлеуша, која во меѓувреме ги закопа секирите со ТВ Пинк, а по пет години забрана повторно ќе се појави на розовата телевизија.

„Фактот што се смирив со ТВ Пинк не значи дека ќе им го свртам грбот на ТВ Прва и „Ѕвездите на Гранд“. Помирувањето ја подигна прашината во јавноста, и единственото нешто што можам да кажам е дека ниедна јавна личност не треба да биде забранета во 21-от век“, вели Карлеуша и нагласува дека не посакува никому да биде забранет како што таа поминала.

„Важно е дека повторно се појавувам на „Пинку“ и на тој начин им ја затворам устата на сите што ми ликуваа. Треба да покажам дека е лошо да се забрани некој кој не украл или не убил некого. Се знае кој треба да биде забранет во оваа земја“, вели Карлеуша, која освен со „Пинк“, започна соработка со Александар Милиќ Мили, поранешен близок соработник на Цеца Ражнатовиќ.

„Мили е професионалец и нашата соработка започна кога ми понуди многу интересна песна. Со задоволство го прифатив тоа. Со години имаше атмосфера дека секој кој е добар со Цеца автоматски станува мој непријател. Јас повеќе не дозволувам ова, бидејќи тие само ми направија многу зло. Сите што соработуваат со мене никогаш не рекоа лош збор за неа. Тоа беше само обратно“, остро изјави пејачката.

Back To Top