skip to Main Content

Шварценегер: Роналдо да биде наречен „Терминатор“

Шварценегер: Роналдо да биде наречен „Терминатор“
  • 27.10.2019

Познатиот холивудски актер и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер предложи напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, да биде наречен „Терминатор“.

Според Шварценегер, во фудбалот овој прекар е сè уште слободен.

– Во НБА лигата, веќе имаме кошаркар, кој се нарекува „Терминатор“ (играчот на Клиперс Каваи Леонард). Мислам дека во фудбалот сè уште нема играч со ваков прекар. Па зошто да не го пополниме? Нека биде Роналдо. Наречете го само „Терминатор“. Тогаш сите ќе го соберат и ќе го нарекуваат, ја пренесува Би-Би-Си изјавата на легендарниот американски актер.

Back To Top