skip to Main Content

Четири месеци по смртта: Тивко и нечујно се продаде домот на Авичи (ФОТО)

Четири месеци по смртта: Тивко и нечујно се продаде домот на Авичи (ФОТО)
  • 29.08.2018

Домот на Авичи во Холивуд Хилс тивко се продаде за 17,5 милиони долари во договор надвор од пазарот, веќе четири месеци по шокантната и трагична смрт на шведскиот продуцент.

Според веб-страницата за недвижнини “Redfin”, ѕвездата ја купи стаклената куќа со 7.000 квадратни метри за 15,5 милиони долари во 2013 година – истата година кога тој уживаше феноменален успех со неговите хитови “Wake Me Up” и “Hey Brother”.

Современиот дом од шест спални, седум бањи, кој се наоѓа на една од посакуваните улици “Birds Streets” во Холивуд Хилс Вест, е изграден во 2008 година и може да се пофали со карактеристики како пенливи бесконечни базени, спа и прекрасни погледи на Лос Анџелес.

Пред неговата смрт во април на 28 години, Авичи – вистинското име Тим Берглинг – често споделуваше фотографии на својот Инстаграм од себеси релаксирајќи се во неговиот дом во Калифорнија.

Всушност, само неколку дена пред да почине, тој на својот Инстаграм објави фотографија која остана како последна на профилот, каде воедно го покажува едниот дел од неговиот дом.

??It’s always sunny in California??

A post shared by Avicii (@avicii) on

Back To Top