skip to Main Content

Чекор пред објавување: Тамара Тодевска посвети песна за нејзината најголемата љубов (ВИДЕО+ФОТО)

Чекор пред објавување: Тамара Тодевска посвети песна за нејзината најголемата љубов (ВИДЕО+ФОТО)
  • 23.06.2018

Новитетите на македонската музичка сцена непрестано изненадуваат. Неверојатниот и моќен глас на Тамара Тодевска повторно ќе ни ја разнежни душата на сите.

На својот Инстаграм профил таа објави кратко видео директно од островот Амулијани во Грција позади сетот на снимањето на видео записот за новата песна „Довидување таго“.

За новата песна „Довидување таго“, Тамара Тодевска сподели ексклузивни детали кога гостуваше во емисијата „Вечер со Тијана“, каде откри дека токму таа песна е посветена на малата Хана.

„Скоро бев кај Роберт Билбилов, ми пушти песна што две години ја чувал и знаел дека кога тогаш ќе си дојдам како попче во студио и дека ќе ја испејам.“ –  изјави Тамара за 1ТВ.

Back To Top