skip to Main Content

(ФОТО) Преубавата италијанска новинарка проговори за експлицитните фотографии

(ФОТО) Преубавата италијанска новинарка проговори за експлицитните фотографии
  • 12.10.2019

Меѓутоа, работите сосема се променија во 2017 година кога во јавноста протекоа нејзнини порно фотографии.

 

Дилета никогаш не проговори за тоа, иако сите светски медиуми пишуваа за нејзе, а ексклузивно интервју неодамна даде за британскиот таблоид „Сан“.

 

-Понекогаш се чуствувам како тоа да е нормално. Не сум изненадена кога зе пишува кога играм во некој клуб или кога вежбам во теретана, но ова со експлицитните фотографии ги премина сите можни граници, призна италијанката.

Тогаш на Дилета некој и го украл телефонот и неколку фотографии завршија на социјалните медиуми. Тогаш имаше коментари дека и самата признала дека некои од фотографите ги испраќала и ссамата, но останатите 47 не ги коментираше.

-Можеби некои од фотографиите су му ги испраќала сама на некого, но ги немав видено со години. Мислев дека се избришани. Не се чуствувам како да сум згрешила.

Кога се тоа се случи настана хаос во мојот живот. Луѓето ми испраќаа пораки, ми се јавуваа… ме прашуваа што се случува? Прво не плачев, но после три дена сето тоа ме скрши и заплакав, рекла тогаш популарната водителка.

Потоа следеше уште поголем скандал, а прв кој што застана во нејзина одбрана беше напаѓачот Марио Балотели на кого Дилета му е бескрајно благодарна затоа што бараше да ја остават на мира.


-Благодарна сум му на Марио на гестот и подршката која ми ја даде. Се чуствував дека не сум сама и дека некои други луѓе имаат слични проблеми, рекла згодната италијанка.

текстот е преземен од курир.мк

Back To Top