skip to Main Content

(Фото) Топлес ја најави својата кандидатура за претседателка на Хрватска

(Фото) Топлес ја најави својата кандидатура за претседателка на Хрватска
  • 30.09.2019

Старлетата, пејачка и манекенка Ава Карабатиќ од Сплит на својот профил на Инстаграм објави дека сака
биде претседателка на Хрватска. Провокативната Ава во топлес ја најави својата кандидатура за претседател.

„Сепак одлучив. Ќе се кандидирам на претседателските избори. Толку многу пораки на поддршка добивам и
благодарам на тоа. Сметам дека сум жена со став која знае да се избори за себе. Политиката е моја втора
љубов.

-Не можам веќе да гледам како на мојата земја и се случуваат лоши работи“, напиша Карабатиќ.

Back To Top