skip to Main Content

(Фото+Видео) Рејчел се враќа во октагонот!

(Фото+Видео) Рејчел се враќа во октагонот!
  • 30.10.2019

Рејчел Острович објави видео од тренинг со кој ги зголеми шпекулациите дека набрзо ќе се врати на борбите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rachael Ostovich (@rachaelostovich) on

Една од најубавите девојки во УФЦ, Рејчел Острович последната борба ја имаше во јануари кога загуби од Пејџ Ван Зант, долго време не бее активна на социјалните мрежи, во во текот на викендов објави видео од нејзиниот тренинг на својот инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rachael Ostovich (@rachaelostovich) on

>Фановите со воодушевување го дочекаа видеото на Острович која во коментарот имаше и УФЦ, што е знак дека планира повторно да влезе во октагонот. Иако е една од од најубавите девојки во УФЦ, таа е добар борец, и е мајстор во џиу-џица.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rachael Ostovich (@rachaelostovich) on

Back To Top