skip to Main Content

Уште ова ѝ требаше на Северина: Фановите во невиден шок!

Уште ова ѝ требаше на Северина: Фановите во невиден шок!
  • 14.12.2018

По приказната за разводот, бременоста сега на глава ѝ дојде и оваа работа.

Пејачката Северина Којиќ го изненади сите со овој потег.

Имено, таа го објави датумот на долго најавуваниот и очекуван албум на цел Балкан. Сите нејзини обожаватели ќе можат веќе од 01.02.2019 година да ги слушнат новите 14 песни на новиот албум насловен како „Ало“.

Истовремено, пејачката на социјалните мрежи сподели дека наскоро ќе ја објави и првата најавна песна од претстојниот албум.

Песната го носи насловот „Имаш право“  и Северина ќе ја објави во понеделник (17.12.2018) во 12 часот на својот Јутуб канал.

Музиката ја има направено Гиоргос Сампанис, а зад текстот се потпишува Марина Туцаковиќ.

Back To Top