skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Уште ова ѝ требаше на Северина: Фановите во невиден шок!

Уште ова ѝ требаше на Северина: Фановите во невиден шок!
  • 14.12.2018

По приказната за разводот, бременоста сега на глава ѝ дојде и оваа работа.

Пејачката Северина Којиќ го изненади сите со овој потег.

Имено, таа го објави датумот на долго најавуваниот и очекуван албум на цел Балкан. Сите нејзини обожаватели ќе можат веќе од 01.02.2019 година да ги слушнат новите 14 песни на новиот албум насловен како „Ало“.

Истовремено, пејачката на социјалните мрежи сподели дека наскоро ќе ја објави и првата најавна песна од претстојниот албум.

Песната го носи насловот „Имаш право“  и Северина ќе ја објави во понеделник (17.12.2018) во 12 часот на својот Јутуб канал.

Музиката ја има направено Гиоргос Сампанис, а зад текстот се потпишува Марина Туцаковиќ.

Back To Top