skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Тони од група „Акорди“: Биоритам во свое време беше институција! (ВИДЕО)

Тони од група „Акорди“: Биоритам во свое време беше институција! (ВИДЕО)
  • 14.03.2019

Биоритам е групата која своевремено жареше и палеше кога станува збор за најмногу свадби во годината, огромен брои на турнеи, но и неколку хитови како „Паша“, „Место не ме држи брате“ и уште многу.

Сепак на се што е добро некако му доаѓа крајот. Групата Биоритам сеуште постои, но сјајот кој го имаа пред десеттина години го изгубија. Во времето кога беа Новица, Тони, Орце Лазаров, навистина беа најдобри во Македонија. Препознатливи по своите црно бели шари на лицето, а и секогаш ќе останат запамтени по тоа.

Поранешниот член на оваа група Тони се присети на најубавите моменти.

Back To Top