skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Продолжува судењето за „Титаник“ на СЈО
Кандидатите за технички експерти на интервју во собраниската комисија за надзор на следењето комуникации
Димитров во Грац на дебата за Преспанскиот договор и евроинтергацијата
Павлопулос: Грција ја поддржува европерспективата на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите
Неофит: Ќе направиме се за целосна радост на нашите македонски браќа
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Тони од група „Акорди“: Биоритам во свое време беше институција! (ВИДЕО)

Тони од група „Акорди“: Биоритам во свое време беше институција! (ВИДЕО)
  • 14.03.2019

Биоритам е групата која своевремено жареше и палеше кога станува збор за најмногу свадби во годината, огромен брои на турнеи, но и неколку хитови како „Паша“, „Место не ме држи брате“ и уште многу.

Сепак на се што е добро некако му доаѓа крајот. Групата Биоритам сеуште постои, но сјајот кој го имаа пред десеттина години го изгубија. Во времето кога беа Новица, Тони, Орце Лазаров, навистина беа најдобри во Македонија. Препознатливи по своите црно бели шари на лицето, а и секогаш ќе останат запамтени по тоа.

Поранешниот член на оваа група Тони се присети на најубавите моменти.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top