skip to Main Content

Тајфата, Димитар и 10 девојки во новиот спот за „Не си моја” (ВИДЕО)

Тајфата, Димитар и 10 девојки во новиот спот за „Не си моја” (ВИДЕО)
  • 25.09.2019

Летните одмори веќе завршија и време е да се засукаат ракавите. Токму тоа го сторија Тајфата и Димитар Андоновски и снимија нова песна. Станува збор за нумера која ќе се најде на нивниот прв албум кој треба да биде промовирам многу наскоро.

Новото “чедо” на момците се вика “Не си моја”, а како автори се потпишуваат кои други ако не, туку Лазар и Магдалена Цветковски.

Интересна љубовна приказна преточена во уште поинтересен видеоспот во кој освен Диме, Аце, Влатко и Чирта, се појавуваат уште 10 преубави девојки.

– Мислиме дека доста не чекаше публиката да извадиме нова песна. Лазар и Ена направија уште една одлична тема за која убедени сме дека ќе им се допадне на сите што слушаат добра музика. Инаку спотот се снимаше на неколку различни локации во Скопје, а Дарио Јанковиќ си ја заврши маестрално својата задача – велат од бендот.

Инаку Тајфата и Димитар не застануваат тука. Тие буквално глава не можат да кренат од настапите кои ги имаат ширум државата, но сепак ветуваат дека во иднина ќе бидат повеќе активни кога станува збор за авторска музика.

Back To Top