skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Денеска во 18 часот седница на ЦО на СДСМ за кадровските промени
Последен ден од изборите во ЕУ, првичните резултати пред полноќ
Од среда започнува пријавувањето за социјална помош во центрите
Торонто влезе во големото НБА финале
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Сергеј во „Лица“: За Надица, за неговата сексуалност, наркотиците, за подемите и падовите (ВИДЕО)

Сергеј во „Лица“: За Надица, за неговата сексуалност, наркотиците, за подемите и падовите (ВИДЕО)
  • 12.06.2018

Популарниот стилист и моден критичар Сергеј Варошлија, вечерва беше гостин во емисијата „Лица“ кај Анета Кочишки. Сергеј кој ја освои публиката со својот креативен начин на „советување“, вечерва во поинакво светло.

Отворено раскажа за својот личен живот, за подемите и падовите, животните предизвици, како и смелоста да се каже вистината која никој не сака да ја слушне.

Сергеј Варошлија својата професионална кариера ја започнува уште 1991 година со првата самостојна модна ревија со која ги проби општествените табуа, а денес својот сенс за мода го користи да им посочи на македонските јавни личности кога го „утнале“ стајлингот.

Погледнете ја целата емисија:

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top