skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

Сајбер манијак го превзеде Инстаграм профилот на Љупка Митрова (ФОТО)

Сајбер манијак го превзеде Инстаграм профилот на Љупка Митрова (ФОТО)
  • 23.07.2019

Инстаграм профилот на популарната блогерка Љупка Митрова е повторно жртва на сајбер манијак.

Имено од пред неколку часа нејзиниот профил на Инстаграм не постои, а Митрова нема никаков пристап за да си го врати назад.

Таа веќе е во комуникација со хакерот, кој по се изгледа подолг период бил најавен на профилот и го следел секој разговор на Љупка.

Инаку ова на познатата блогерка и се случува  веднаш откако таа со своите две ќерки пристигна во Турција каде го поминува својот годишен одмор.

Back To Top