skip to Main Content

Сакаат да посвојат дете: Александра и Филип кројат сериозни планови (ФОТО)

Сакаат да посвојат дете: Александра и Филип кројат сериозни планови (ФОТО)
  • 28.06.2018

Пејачките Наташа Беквалац и Александра Живојиновиќ ги израдуваа децата без родителска грижа кога ги посетија вчера во Детското село во Сремска Каменица и лично им ги врачија донациите.

Двете заедно спроведоа хуманитарна акција и покажаа колку имаат големо срце.

Тие донесоа неколку подароци, вклучувајќи лаптопи, принтери, како и парична помош, но и билети за концертот каде ќе настапат двете заедно.

Децата беа воодушевени кога ги видоа пејачките, а оваа емоционална средба го донесе Наташа и Александра до солзи.

„Би можела да посвојам дете, тоа е најблагородно дело за мене. Јас сум секогаш тука да им помогнам на оние на кои им е потребно, но не сакам да зборувам јавно за тоа. Јас само му кажав на Филип дека овие дечиња се премногу слатки и како ме гушкаа. Не можам да опишам како се чувствувам, полно ми е срцето и ми е мило што сме со Наташа тука.“ – изјави Александра за „Ало!“.

 

Back To Top