skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
(Видео) Со дрон во Скопје откриен потпалувач на оган
Веќе е извесно дека завршница за предметите на СЈО ќе има
Вистиномер.мк: Химната не е отстранета од образовните програми за основците
Анѓушев: Едно семејство не може да живее со 200 евра плата, минималната плата мора да расте

Робињо и Паду од Македонија ЃП најавуваат шампионска титула (ВИДЕО)

Робињо и Паду од Македонија ЃП најавуваат шампионска титула (ВИДЕО)
  • 22.05.2019

Вечерва во почеток од 18:30 часот започнува 27-то издание од фудбалскиот куп на Р.С. Македонија.

Противници се Македонија ЃП и Академија Пандев, кои ќе имаат шанса за прва титула оваа година.

Робињо и Паду кои се едни од најдобрите фудбалери на клубот од Ѓорче Петров за „Ексклузив“ најавија шампионска титула. Потсетуваме и дека во 18:00ч на 1ТВ ќе имате директен пренос од финалето.

 

Back To Top