skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
МВР: Одделенијата за управни работи ќе работат за викендите кога ќе се гласа за избор на претседател
Делегација на ПССЕ ќе го набљудува спроведувањето на претседателските избори
Бесплатна телефонска линија за пријавување повреда на избирачкото право
Почнува теренската вакцинација во основните и средните училишта
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Риџард Гир на 69 години доби син со 33 години помлада девојка!

Риџард Гир на 69 години доби син со 33 години помлада девојка!
  • 12.02.2019

Ричард Гир (69) и Алехандра Силва (36) го добија своето прво заедничко дете!

Популарниот актер и неговата 33 години помлада сопруга добија син, а Алехандра се породи во Њујорк пред неколку дена.

Ричард и Алехандра сеуште официјално не објавија како ќе се вика нивниот син, а едни од ретките објави за јавноста ги имаше кога Алехандра и актерот се најдоа со Далај Лама кој тогаш и ја стави раката на нејзиниот стомак за да го благослови детето.

Како Будист, Гир е истакнат застапник на човечките права во тибет. Меѓутоа, токму тој факт му донесе забрана за влез во Кина.

Алехандра и Ричард се заедно повеќе од 4 години.

 

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top