skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Риџард Гир на 69 години доби син со 33 години помлада девојка!

Риџард Гир на 69 години доби син со 33 години помлада девојка!
  • 12.02.2019

Ричард Гир (69) и Алехандра Силва (36) го добија своето прво заедничко дете!

Популарниот актер и неговата 33 години помлада сопруга добија син, а Алехандра се породи во Њујорк пред неколку дена.

Ричард и Алехандра сеуште официјално не објавија како ќе се вика нивниот син, а едни од ретките објави за јавноста ги имаше кога Алехандра и актерот се најдоа со Далај Лама кој тогаш и ја стави раката на нејзиниот стомак за да го благослови детето.

Како Будист, Гир е истакнат застапник на човечките права во тибет. Меѓутоа, токму тој факт му донесе забрана за влез во Кина.

Алехандра и Ричард се заедно повеќе од 4 години.

 

Back To Top