skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Денеска во 18 часот седница на ЦО на СДСМ за кадровските промени
Последен ден од изборите во ЕУ, првичните резултати пред полноќ
Од среда започнува пријавувањето за социјална помош во центрите
Торонто влезе во големото НБА финале
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Ријана наскоро се мажи за милијардер: Овој човек ќе ја направи најбогата жена на светот (ФОТО)

Ријана наскоро се мажи за милијардер: Овој човек ќе ја направи најбогата жена на светот (ФОТО)
  • 21.04.2019

Ријана веќе две години ужива во романсата со бизнисменот од Саудиска Арабија, а неговото семејство според „Форбс“ е четврто најбогато семејство во земјата.  Нивното богатство се проценува на повеќе од 1,5 милијарди долари.

Двајцата уживаат во заедничките моменти, а ако судиме по она што го пишуваат странските медуми, парот наскоро ќе се сврши.

 

View this post on Instagram

 

Faves😍. #rihanna #hassanjameel #chrianna #aubrih #rihssan

A post shared by Rihssan4ever (@rihssan4ever) on

Семејството на Хасан е познато по милионите долари кои ги донираат во хуманитарни организации.

 

View this post on Instagram

 

Hi! Hassan😍 #handsome #tb 2014 #rihanna #hassanjameel #chrianna #Aubrih #rihssan

A post shared by Rihssan4ever (@rihssan4ever) on

Инаку тој позади себе има еден пропаднат брак, а сега тој се подготвува остатокот од животот да го помине со атрактивната пејачка.

 

View this post on Instagram

 

Zaddy Hassan 😍 in New York. Handsome😍😍😍 #rihanna #hassanjameel #chrianna #rihssan #aubrih

A post shared by Rihssan4ever (@rihssan4ever) on

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top