skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Денеска во 18 часот седница на ЦО на СДСМ за кадровските промени
Последен ден од изборите во ЕУ, првичните резултати пред полноќ
Од среда започнува пријавувањето за социјална помош во центрите
Торонто влезе во големото НБА финале
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Премиерот Зоран Заев се запозна со Марија Шерифовиќ во летното „Студио 1“ во Охрид (Фото)

Премиерот Зоран Заев се запозна со Марија Шерифовиќ во летното „Студио 1“ во Охрид (Фото)
  • 03.08.2018

Премиерот Зоран Заев денеска гостуваше во летното „Студио 1“ на 1ТВ, а веднаш по разговорот се сретна и се запозна со српската мега ѕвезда Марија Шерифовиќ.

Познатата пејачка исто така беше гостинка во летното издание на „Студио 1“ и тоа само неколку часа пред нејзиниот голем концерт, закажан за вечерва со почеток во 22 часот на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид.

Организаторот на овој концерт, „БМЈ Медиа Груп“ ветува музички спектакл кој ќе се памети уште многу долго.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top