skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

По одличната турнеја во Австралија, Ѓоко Јовиќ се враќа да промовира два видеоспота и албум со поп-песни (ФОТО)

По одличната турнеја во Австралија, Ѓоко Јовиќ се враќа да промовира два видеоспота и албум со поп-песни (ФОТО)
  • 28.03.2018

Нашинците во градовите Мелбурн, Сиднеј, Перт, Камбера, уште долго ќе ги паметат забавите кои им ги приреди познатиот Ѓоко Јовиќ и неговиот „Енерџи бенд“ изминативе неколку недели.

Преполните сали и ресторани се само доказ за успешната турнеја, која дефинитивно ќе биде забележана како една од најдобрите организирани за Македонците во далечната Австралија.

Но, покрај многуборјните настапи, познатиот пејач најде време да сними и два видеоспота за неговите најнови песни. Станува збор за нумерите „Корени“ и „1001 ноќ“, на кои како автори се потпишуват братско-сестринскиот тандем Лазар и Магдалена Цветковска.

 

Back To Top