skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

По одличната турнеја во Австралија, Ѓоко Јовиќ се враќа да промовира два видеоспота и албум со поп-песни (ФОТО)

По одличната турнеја во Австралија, Ѓоко Јовиќ се враќа да промовира два видеоспота и албум со поп-песни (ФОТО)
  • 28.03.2018

Нашинците во градовите Мелбурн, Сиднеј, Перт, Камбера, уште долго ќе ги паметат забавите кои им ги приреди познатиот Ѓоко Јовиќ и неговиот „Енерџи бенд“ изминативе неколку недели.

Преполните сали и ресторани се само доказ за успешната турнеја, која дефинитивно ќе биде забележана како една од најдобрите организирани за Македонците во далечната Австралија.

Но, покрај многуборјните настапи, познатиот пејач најде време да сними и два видеоспота за неговите најнови песни. Станува збор за нумерите „Корени“ и „1001 ноќ“, на кои како автори се потпишуват братско-сестринскиот тандем Лазар и Магдалена Цветковска.

 

Back To Top