skip to Main Content

Потресни сцени на гробот кај Шабан Шаулиќ (ВИДЕО)

Потресни сцени на гробот кај Шабан Шаулиќ (ВИДЕО)
  • 23.02.2019

Семејството Шаулиќ, утрово отидоа на гробишта за да запалат свеќа за починатиот пејач.

Прво пристигна целото семејство, Гоца, Илда, Санела, Михаило, а потоа почнаа да пристигаат и пријатели.

Гоца Шаулиќ цело време плачела, додека синот ја тешел:

-Не можам, не можам- зборувала цело време Гоца.

 

View this post on Instagram

 

Prvo jutro posle Šabanove sahrane! Porodica neutešna #sabansaulic

A post shared by Alo.rs (@alo_novine) on

 

 

 

Back To Top