skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева ќе сведочи пред Русковска во 10 часот во вторник
Јанева негира дека дала наредба за претрес на обвинителите
Обвинителот Рустеми сведочи во ОЈО
Стефанова за комуникацијата меѓу Јанева и Камчев: Не сум експерт за криминал
Скопје и Софија ја интензивираат соработката во одбраната
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Погледнете како изгледа вилата на Цеца во Кипар во која изгради и приватна капела! (ФОТО)

Погледнете како изгледа вилата на Цеца во Кипар во која изгради и приватна капела! (ФОТО)
  • 15.07.2019

Светлана Цеца Ражњатовиќ секое лето го поминава во Кипар, а друшто во главно и право нејзиното семејство. Цеца во една прилика откри дека на секое патување носи и по неколку куфери бидејќи по некогаш и се чини дека сите работи и се потребни.

-Ништо не ме прашувајте, се ми треба, како да се селам. Низ шега кажувам дека тоа е една од причините што купив куќа во Кипар. Сега на море патувам со пасош и новчаник – изјави Ражњатновиќ своевремено.

 

Цеца и нејзините деца најмногу сакаат да се опуштат во приватниот базен кој се наоѓа во дворот на вилата.

 

Во дворот, исто така, се наоѓа и приватна капела која ја осветија свештениците на Српската православна црква, со обзир дека верата има многу битно место во животот на пејачката.

Back To Top