skip to Main Content

Погледнете како изгледа вилата на Цеца во Кипар во која изгради и приватна капела! (ФОТО)

Погледнете како изгледа вилата на Цеца во Кипар во која изгради и приватна капела! (ФОТО)
  • 15.07.2019

Светлана Цеца Ражњатовиќ секое лето го поминава во Кипар, а друшто во главно и право нејзиното семејство. Цеца во една прилика откри дека на секое патување носи и по неколку куфери бидејќи по некогаш и се чини дека сите работи и се потребни.

-Ништо не ме прашувајте, се ми треба, како да се селам. Низ шега кажувам дека тоа е една од причините што купив куќа во Кипар. Сега на море патувам со пасош и новчаник – изјави Ражњатновиќ своевремено.

 

Цеца и нејзините деца најмногу сакаат да се опуштат во приватниот базен кој се наоѓа во дворот на вилата.

 

Во дворот, исто така, се наоѓа и приватна капела која ја осветија свештениците на Српската православна црква, со обзир дека верата има многу битно место во животот на пејачката.

Back To Top