skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Католиците го слават Велигден
Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија
Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници
За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253
МВР подготвено да обезбеди достојна и безбедна изборна атмосфера
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Оваа сабота во „Вечер со Тијана“ двајца гости, едниот од Македонија, другиот од Америка (ФОТО)

Оваа сабота во „Вечер со Тијана“ двајца гости, едниот од Македонија, другиот од Америка (ФОТО)
  • 11.07.2018

Оваа сабота во „Вечер со Тијана“: Единствената која издржа седум сезони да биде со банкарот. Згодна и атрактивна, секогаш насмеана. Наместо банкарот друштво ќе и прави сценаристот што создава цртани филмови за Дизни, Рон Холси. Момчето родено во Мериленд, Америка, живее во Лос Анџелес, а Србија му е честа дестинација. Слабост му се Србинките како и музиката. Тој одлично пее верувале или не турбо фолк.

Пред повеќе од една година, имаа соработка со Тијана каде двајцата ја отпеаа во дует македонската изворна песна „Јовано Јованке“. Лила и Рон во „Вечер со Тијана“ оваа сабота со почеток во 20 часот на 1 ТВ.

Вистинско шоу во кое ќе уживате и оваа сабота. Ќе слушнете како Рон ќе пее на српски јазик, ќе раскаже за наградата на „Emmy“ но и ќе заигра македонско оро. Лила пак ќе отркие дали повторно ќе се мажи, а дали ќе запее во емисијата ќе дознаете во сабота во 20 часот на 1ТВ.

 

 

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top