skip to Main Content

Ни дождот не го запре: Влатко Лозановски растури во родното Кичево (ВИДЕО)

Ни дождот не го запре: Влатко Лозановски растури во родното Кичево (ВИДЕО)
  • 15.07.2019

Најдобриот македонски пејач Влатко Лозановски дефинитивно го оправдува овој епитет со неговите настапи и важи за еден од најбараните артисти во Македонија.

По големиот концерт во Скопје во салата „Борис Трајковски“ во која буквално немаше игла да падне, ова лето продолжува во исто темпо и веќе оддржа неколку мини-концерти низ државата.

Вчера на негово големо задоволство, но и на присутните во својот град Кичево и покрај дождот оддржа феноменален концерт, а дел од атмосферата објави и на својот Инстаграм профил. Па во продолжение погледнете:

 

View this post on Instagram

 

Дома ❤🤗🔥 #Кичево #Kičevo #Kicevo #Home #KitinoKale #Rain #barfly

A post shared by Lozano (@vlatkolozanoski) on

 

Back To Top