skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева ќе сведочи пред Русковска во 10 часот во вторник
Јанева негира дека дала наредба за претрес на обвинителите
Обвинителот Рустеми сведочи во ОЈО
Стефанова за комуникацијата меѓу Јанева и Камчев: Не сум експерт за криминал
Скопје и Софија ја интензивираат соработката во одбраната
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Ни дождот не го запре: Влатко Лозановски растури во родното Кичево (ВИДЕО)

Ни дождот не го запре: Влатко Лозановски растури во родното Кичево (ВИДЕО)
  • 15.07.2019

Најдобриот македонски пејач Влатко Лозановски дефинитивно го оправдува овој епитет со неговите настапи и важи за еден од најбараните артисти во Македонија.

По големиот концерт во Скопје во салата „Борис Трајковски“ во која буквално немаше игла да падне, ова лето продолжува во исто темпо и веќе оддржа неколку мини-концерти низ државата.

Вчера на негово големо задоволство, но и на присутните во својот град Кичево и покрај дождот оддржа феноменален концерт, а дел од атмосферата објави и на својот Инстаграм профил. Па во продолжение погледнете:

 

View this post on Instagram

 

Дома ❤🤗🔥 #Кичево #Kičevo #Kicevo #Home #KitinoKale #Rain #barfly

A post shared by Lozano (@vlatkolozanoski) on

 

Back To Top