skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Груевски останува во Будимпешта
Шекеринска во Брисел: Билатерални средби со министри за одбрана на НАТО земји
Ексклузивно интервју со Бојан Јовановски – петок 21:00 во Отворено Студио 1
Презентација на втор мониторинг извештај за работата на Државното правобранителство- „Заедно во борба против корупција“
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Не смеете да пропуштите: Македонското девојче гостинка во „Вечер со Тијана“

Не смеете да пропуштите: Македонското девојче гостинка во „Вечер со Тијана“
  • 31.05.2018

Во сабота ве очекува уште едно одлично издание на емисијата „Вечер со Тијана“ на „1ТВ“. Овој пат домаќинката Дапчевиќ го угости најпознатото македонско девојче или како што повеќето милуваат да ја кажат – македонската поп-дива, Каролина Гочева.

Со оглед на тоа дека Каролина ретко имаме прилика да ја видиме во едно вакво издание, во сабота покрај добриот разговор, ќе уживате и во неколкуте прекрасни изведби на најпознатите песни од нејзините албуми.

Впрочем ова беше и прво гостување на Каролина по запловувањето во брачните води, каде откри неколку интересни детали од нејзиниот приватен живот.

Не пропуштајте, сабота во 20:00 часот на „1ТВ“ – „Вечер со Тијана“.

Back To Top