skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
МВР: Одделенијата за управни работи ќе работат за викендите кога ќе се гласа за избор на претседател
Делегација на ПССЕ ќе го набљудува спроведувањето на претседателските избори
Бесплатна телефонска линија за пријавување повреда на избирачкото право
Почнува теренската вакцинација во основните и средните училишта
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Не смеете да пропуштите: Македонското девојче гостинка во „Вечер со Тијана“

Не смеете да пропуштите: Македонското девојче гостинка во „Вечер со Тијана“
  • 31.05.2018

Во сабота ве очекува уште едно одлично издание на емисијата „Вечер со Тијана“ на „1ТВ“. Овој пат домаќинката Дапчевиќ го угости најпознатото македонско девојче или како што повеќето милуваат да ја кажат – македонската поп-дива, Каролина Гочева.

Со оглед на тоа дека Каролина ретко имаме прилика да ја видиме во едно вакво издание, во сабота покрај добриот разговор, ќе уживате и во неколкуте прекрасни изведби на најпознатите песни од нејзините албуми.

Впрочем ова беше и прво гостување на Каролина по запловувањето во брачните води, каде откри неколку интересни детали од нејзиниот приватен живот.

Не пропуштајте, сабота во 20:00 часот на „1ТВ“ – „Вечер со Тијана“.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top