skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

„Не плачам повеќе“: Беквалац се враќа помоќна со „Мала плава“ – песна посветена на сопругот (ФОТО)

„Не плачам повеќе“: Беквалац се враќа помоќна со „Мала плава“ – песна посветена на сопругот (ФОТО)
  • 21.09.2018

Песната „Мала плава“ ќе доживее своја премиера на 25. септември, а Наташа Беквалац ќе прикаже се што преживеала.

„Одвај го чекам 25. септември да видам како ќе реагира публиката на тоа што го подготвував долго време. Мојата другарка која го напиша текстот, Бојана, беше многу инспирирана. Поминавме заедно и некој период, така што Бојана и тоа како беше инспирирана од мојот живот. Не се расплакав кога го прочитав текстот, затоа што своето го исплакав, не плачам повеќе (се смее). Морам да признаам дека се наежив кога ја слушнав, тоа долго време ми се нема случено. Знаев дека тоа е тоа и дека морам да ја снимам“, вели Наташа за српскиот магазин „Ало!“.

Погледнете дел од сцените за новиот спот за песната „Мала плава“ посветена на нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ:

 

View this post on Instagram

 

Ja sa tobom nisam stala Ja sa tobom nisam stala Nebitna si stavka mala Nisam zdrava MALA PLAVA…@bojanadona

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

 

View this post on Instagram

 

Soon???#malaplava

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

 

View this post on Instagram

 

Bele noći…#malaplava

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

 

 

 

Таа деновиве на својот Инстаграм профил ги објави сликте од снимањето на спотот „Мала плава“ во која ја опиша неуспешната љубов и брак со Лука Лазукиќ. Беквалавц напиша дека досега тоа и било најубавото снимање кое го имала.

Back To Top