skip to Main Content

Нема да го познаете: Мел Гибсон ослабе 14 килограми (ФОТО)

Нема да го познаете: Мел Гибсон ослабе 14 килограми (ФОТО)
  • 10.10.2018

Мел Гибсон веќе некое време води борба со вишокот килограми, а по се изгледа успеа да се врати во форма.

Актерот изгуби дури 14 килограми во осум недели.

Мел Гибсон успеа да ослабе со помош на нутриционистката Саманта Џексон која му ја понудила својата стручна помош, откако се запознале во ресторан во Сиднеј.

„Се слушаме по цел ден, разменуваме 30 пораки на ден. Задоволна сум како напредува и драго ми е што се држи до моите упатства“, се пофали Саманта.

Актерот изгледа подобро од било кога.

Back To Top