skip to Main Content

Нема да ви се верува кој е малиов дечко (ФОТО)

Нема да ви се верува кој е малиов дечко (ФОТО)
  • 12.01.2019

Денес раперот Стефан Ѓуриќ – Раста е еден од најпопуларните музичари на сцената. На својот Инстаграм профил тој сподели фотографија од детството со своите обожаватели и покажа како изгледал како момче.

Стефан тогаш не ни замислуваше дека ќе биде популарен и дека неговите песни ќе ги слушна цел регион. Неговата фотографија предизвика голем број лајкови, но исто така и коментари.

 

View this post on Instagram

 

R. A. S. T. A. 😇😈🙏

A post shared by STEFAN (@stefanrasta) on

Раста се ожени со Ана Николиќ во 2016 година, а една година подоцна ја добија ќерката на Тара.

Back To Top