skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Саливан: САД силно го поддржуваат Преспанскиот договор
Димитров и Саливан: Реафирмирање на американската поддршка на интеграцијата на Македонија кон ЕУ и НАТО
„Титаник 2“ продолжува на 26. декември кога ќе се слушаат телефонски разговори
Поднесени седум амандмани на уставните измени – од независната пратеничка група, Алијансата на Албанците, Беса и Мухамед Зекири
Тело за помирување: Амнестија ќе нема за организаторите, тепачите и вооружените лица на 27 април
1ТВ достапна на Тотал ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK

Неколку денови пред смртта: Последниот разговор на Влатко Илиевски за „1ТВ“ (ВИДЕО)

Неколку денови пред смртта: Последниот разговор на Влатко Илиевски за „1ТВ“ (ВИДЕО)
  • 10.07.2018

Точно една недела, пред веста која ја потресе цела Македонија, пејачот Влатко Илиевски зборуваше за последен пат пред камерата на 1ТВ.

Имено, изминатиот вторник (03.07.2018) во кафулето „Фор“, Илиевски дојде според договореното време.  Расположен за малку дружба со новинарската екипа одлучи да се сними рубриката „Погоди ја песната“.

Последните реакции, насмеани очи, позитивна енергија и смиреност снимени пред камера.

Разговорот што го емитувавме во минутите на „Шоу биз“, може да го погледнете во видеото подолу:

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top