skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Беља и Демири осудени на 19 години затвор за убиството на Саздо
Двајцата претседателски кандидати очекуваат победа во вториот круг
Евакуирана Операта во Сиднеј поради истекување на гас
Ден на национална жалост во Шри Ланка
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Најстарата манекенка на светот: Ајрис Апфел на 97 години ќе прошета на писта (ФОТО)

Најстарата манекенка на светот: Ајрис Апфел на 97 години ќе прошета на писта (ФОТО)
  • 10.02.2019

Ајрис Апфел на 97 години потпиша договор со една од највлијателните модни агенции, ИМГ Моделс. „Многу сум возбудена. Никогаш не сум имала толку добар агент. Кој би помислил дека ќе станам модел на 97 години“, им изјавила Ајрис на медиумите.

Апфел важи за икона на стилот. Препознатлива е по кратката бела коса, огромните наочари и накитот, но и по тоа што била задолжена за дизајнирањето на ентериерот во Белата куќа, од времето на Труман во 1945 година сѐ до мандатот на Клинтон.

Пред четири години „Нетфликс“ сними документарец за нејзиниот живот, а минатата година беше промовирана и нејзината биографија потпишана од Харпер Колинс.- Таа зрачи со креативност и инспирација. Многу сме возбудени што на светот вистински ќе му покажеме дека годините се само број и дека не треба да бидат нешто што ќе ве ограничува – изјави Иван Барт, директорот на агенцијата чие ново заштитно лице е токму Апфел.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top