skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Наскоро родители: Нема да ви се верува колку пари искешираа Живојиновиќ за детската соба

Наскоро родители: Нема да ви се верува колку пари искешираа Живојиновиќ за детската соба
  • 14.01.2019

Пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ за помалку од три месеци ќе станат родители.

Младиот брачен пар одлучи да не остава на случајот, туку навреме да ја подготви детската соба за бебето за која искешираа дури 5.000 евра.

„Александар и Филип  живеат во стан во населбата Степа Степановиќ, кој го опремија да биде нивно семејно гнездо. Тие сакаа да бидат независни, па по свадбата не се согласија да живеат во вила на Бежаниска коса, каде живеат таткото на Филип и Лепа Брена. Александра сакаше нејзиниот дом да биде на друга адреса, а сега активно работи на нов албум во нејзината доцна бременост. Во паузите од снимањето песни, таа, заедно со Филип, е посветена на уредување на просторијата за наследникот“, откри извор близок до двојката, кој додава дека мајката на Александра Борка, многу им помага во изборот на мебелот:

„Собата ќе биде во бела, сива и небо сина нијанса. Александра сакаше да има голема гардероба на која ќе може да го пресоблекува и бања малиот. Тука се и необичните светилки на сите ѕидови во просторијата на бебето. Тие купија многу гардероба што ќе ја носи нивниот наследник, но и многу играчки. Важно им е бебето да спие на удобно и душек изработен од природни материјали, затоа го порачаа од странство и очекуваат да пристигне наскоро. Затоа водеа сметка за што ќе ги чини повеќе од пет илјади евра“, вели изворот за српскиот магазин „Ало!“.

 

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top